Náš príbeh

Úvod InfoNáš príbeh

Predaju a najmä servisu bicyklov sa v KostraBike-u venujeme už vyše desať rokov.  Ak sa chce niekto pokladať za dobrého bike-mechanika musí vedieť vypliesť dobré koleso. Vypletanie kolesa je skill, ktorého zvládnutie trvá dlho. Už len samotný proces vypletenia a vycentrovania kolesa je časovo náročný proces a treba postupovať po veľmi malých kúskoch.  Niektorí autori kníh a wheelbuilderi, ktorí sa vypletaním kolies zaoberajú pokladajú túto zručnosť za umenie, Gerd Schrener dokonca za vymierajúce umenie.

 

K vypletaniu som sa dostal ako 15 ročný a v tej dobe som s tým veľmi zápasil, ako plynul čas naučil som sa angličtinu a mohol som začať študovať postupy viacerých wheelbuilderov. Každý prístup ma naučil niečo nové a časom som si vypracoval vlastný postup.

 

Ako som sa v predajni stretával stále viac s bikermi, ktorí si chceli vylepšiť svoj bike a pritom pozerali po brzdách, prehadzovačkách, radení a ostatných komponentoch iba menšina z nich si uvedomovala, že skutočné vylepšenie sa najlepšie prejaví na kolesách. Pretože nič neovplyvni jazdu na biku tak ako kolesá.

 

Niekedy v tomto období sa zrodil nápad spraviť prvý web venovaný ručnému vypletaniu kolies a poskytnúť tak zopár odpovedí na základne otázky všetkým, ktorí majú záujem. Trvalo to síce dlhšie ako som plánoval, ale nakoniec sa to podarilo.

 

Vitajte na prvom slovenskom webe venovanom bicyklovým kolesám. Vítajte na KostraWheels.sk

Copyright 2016 - 2024 © Vypletanie kolies na bicykel - Vypletane kolesa - KostraWheels Maxxis